O NÁS

História vzniku krasokorčuliarskeho klubu SKATE ŽILINA

 

Krasokorčuliarsky klub Skate Žilina bol založený v apríli 2011. Podnet na založenie klubu sa zrodil v hlavách manželov Vrlákovcov, ktorí sú profesionálnymi krasokorčuliarmi a trénermi.

 

Od založenia klubu získali krasokorčuliari Skate Žilina viacero úspechov a môžu sa pýšiť štrnástimi titulmi majstra SR a zároveň korčuliari získali aj jedenásť celkových víťazstiev Slovenského pohára. Naši pretekári sa úspešne zúčastňujú pretekov Slovenského a Európskeho pohára v krasokorčuľovaní, Majstrovstiev Slovenska a ako reprezentanti SR aj na medzinárodných podujatiach.

Z najvýznamnejších medzinárodných podujatí sa naši pretekári zúčastnili na Majstrovstvách Európy, EYOFe – európsky olympijský festival mládeže, či ISU Junior Grand Prix.

Pretekári Skate Žilina sa spolu s trénermi zúčastnili viacerých medzinárodných projektov pre rozvoj mladých trénerov ako napr. ISU WORLD DEVELOPMENT TROPHY, či štvorročný ISU DEVELOPMENT PROJECT.

 

Skate Žilina je dobrovoľným združením občanov, ktorého cieľom je vytvárať podmienky pre svojich členov, hlavne deti a mládež, pre výučbu korčuľovania a tréning súťažného krasokorčuľovania.
Cieľom Skate Žilina je vychovávať a podporovať kvalitných vrcholových športovcov, ale i podporovať športovanie u všetkých vekových kategóriach bez rozdielu pohlavia, rasy a národnosti. Budovať u detí i dospelých zdravý životný štýl, telesnú, duševnú a psychickú zdatnosť a športovú výkonnosť.
Tréningový proces pozostáva z techniky a sklzu na ľade, zo všeobecnej, atletickej, špecializovanej, tanečnej, baletnej a gymnastickej prípravy mimo ľadu. Pretekárov pripravujeme na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale i na medzinárodne súťaže, na testy, ktoré musia splniť, aby mohli absolvovať Majstrovstvá Slovenska. Pretekárom zostavujeme súťažné jazdy a choreografie, ktorými následne reprezentujú náš klub a mesto. V tejto snahe nám pomáhajú naši už spomínaní tréneri, ktorí radi odovzdávajú získané skúsenosti svojim zverencom.
Našim cieľom je organizovať školy korčuľovania, in-line kurzy, exhibície, ale aj power skating
pre hokejistov.